Stigaligaen med kamper i Trondheim 9-10.januar, to klare seire 9/1 og tap 10/1 men likevel klar ledelse i serien!

Vi tapte i dag jevnt 3-6 for Volda/Ørsta

Vi tapte i dag jevnt 3-6 for Volda/Ørsta

Volda/Ørsta-Laksevåg 6-3. Hampus Søderlund og vant sine to kamper mot Pinho og Brodd. Ibenfeldt imponerte igjen og satte Meringdal på plass 3-1. Tobias tapte sine to kamper og dessverre tapte vi begge doblene. Anders spilte mot Tran og det ble et 0-3 tap.

Molde-Laksevåg 2-6, Vikåsen-Laksevåg 2-6.
Godt spill av alle våre spillere og solid ledelese i grunnserien når fem kamper gjenstår. En i morgen mot Volda/Ørsta og fire kamper i Bergen 12-14.februar.
Vi stiller i Trondheim med Anders Hovden, Christian Ibenfeldt, Tobias Bergman og Hampus Søderlund. Lagleder er som vanlig Otto Hatlebakk som styrer det hele med fast hånd og vi kan melde fra Trondheim at alle er glade og i godt humør. Kl.2010 er det middag og der skal Brage Titlestad væe med oss. Han er her også og tar bilder for forbundet.

Her er link til resultater som blir oppdatert straks kampene er ferdig i Trondheim: LINK

7 av lagene i vår toppdivisjon møtes til kamper i Trondheim kommende helg. En må helt tilbake til 1990 årene sist det var et lag i fra Trondheim i vår toppserie.
Vi leder serien så langt i det stor favoritten Volda/Ørsta ikke har klart å stille med et godt mannskap i alle kamper.SISTE: VOLDA/ØRSTA STILLER MED BRODD, TRAN OG EN SPILLER FRA PORTUGAL: Diego Dos Santos Pinho. Spiller nr.4 i Trondheim er junior landslagsspiller Meringdal. Vi skal få kjørt oss mot seriens beste lag denne helgen. Vi møter Volda/Ørsta kl.1100 i morgen. Volda spiller mot Fokus kl.1330 og Eiker kl.1700. Det blir grisebank for de to Østlandsklubbene.

Serien er jevn og det er helt åpent hvem som rykker ned bortsett fra Heros som blir sist i årets serie. Kampen om de to siste sluttspillplassene er også helt åpen.

 

Vi åpner mot Molde kl.1300 i Trondheim og vi må regne med en jevn kamp. Våre spillere har trent jevnt og trutt og får vi det til taktisk samt at vår rutine igjen slår til så er vi favoritter i kampen.

Kl.1700  lørdag:Vikåsen slet vi med sist, men vi har gått tak på deffen Gura og de andre spillerne skal ikke kunne vinne nok kamper til at vi taper poeng i denne kampen.

Kl.1100 Søndag er det klart for kamp mot seriefavoritten Volda/Ørsta. Brodd, Trahn, Pinto (hvem er det?), Berner, Meringdal osv.  burde kunne gi oss kamp. Sist i Begen van vi meget enkelt 6-1. Tor H stilte med et resevespekket lag i Bergen og stiller han med tilsvarende lag i helgen blir det enkelt for oss! Men Pinto må stille for å spille i helgen for å spille  i sluttspillet så kanskje må vi skjerpe oss i Trondheim mot Volda? Brodd har væt skadet så han spiller nok ikke før i neste runde.

Tabell etter lørdagens kamper:

Lag S V U T Kvote P
Laksevåg BTK 9 9 0 0 54 – 13 18
Volda og Ørsta BTK 10 7 1 2 52 – 30 15
Jevnaker BTK 12 5 3 4 53 – 52 13
Molde BTK 10 4 2 4 43 – 45 10
Fokus BTK 10 5 0 5 39 – 43 10
Eiker BTK 10 4 1 5 37 – 39 9
Vikåsen BTK 10 2 1 7 33 – 51 5
Heros 9 0 0 9 16 – 54 0