Stiga Norges cup og topp 8 2023-2024, bør vi legge ned denne cupen?

Flotte spille forhold i Trondheim i NC 3

Norges Bordtennisforbund bidrar med kr.30 000 til de tre arrangør klubbene som skal brukes likt på penge premier i Damer elite, Herrer elite og i funk klassen. 

I de tre klassene stiller få av våre beste opp denne sesongen!

Ca.kr.33 000 i premier i topp 8, totalt bruker altså NBTF kr.63 000 i Stiga NC. Få av våre beste spillere stiller opp! Slik kan vi ikke fortsette!

Laksevåg BTK foreslår av mye av de kr.63 000.- brukes på støtte til trener kurs slik at klubber og trenere over hele landet får like utgifter til deltagelse på trener kurs.

Hva med å halvere penge premiene i de tre klassene i årets topp 8?

Rekord dårlig deltagelse i de tre NC 2023-2024:
NC3 i Trondheim, G15 finalen ble spilt mandagen på Lørenskog.. Nok en gang dårlig deltagelse i funk og dameklasser.

NC 2 i Oslo, de beste reiste til Finland åpen,  turnering med en sørgelig int. deltagelse… Turneringen ble kraftig forsinket, mange trakk seg fra søndagens gutter 15 klasse

NC 1 i Bergen, ingen fra fra Fokus og B72 deltok.. Som i Trondheim, forferdelig dårlig deltagelse på jente/damesiden og i funk klassen.

HER FINNER DU LINK TIL KEVIN JOHANSENS BETRAKTNINGER ETTER NC 3 I TRONDHEIM: https://bordtennis.no/nyheter/2024/nc3-massemonstring-i-trondheim/

I TRONDHEIM, NC 3

Herrer elite, ranket spiller 12-17-18.20 deltar

Damer  elite, ranket spiller 17-18-19-20 deltar

Para, ranket spiller 4 og 15 deltar

Herrer Junior, ranket spiller 9-10 deltar

Damer  eldre jr. Avlyst

Herrer eldre junior, ranket spiller 11-16 deltar

Piker 15 avlyst..

Finn hall, koster sikkert enormt å leie.. Ryktene sier at de fikk god støtte fra Trondheim Kommune til leien.

NC 1-2-3 2023-2024, rankede spillere som deltok og fikk poeng   
    
KlasserRanking 1, BergenRanking 2, OsloRanking 3, Trondheim
Damer elite33, 46,745,15,19,23,3817,20,24,27,46,
Herrer eliteFå av de beste stiller oppFå av de bese stiller opFå av de beste stiller opp
Para5,7,15,163,4,5,8,4,15,
Herrer e jr.ArrangertArrangertArrangert
Damer e.jrAvlystArrangertAvlyst
Gutter 15ArrangertArrangertArrangert 
Jenter 15Arrangert, få deltagereArrangertArrangert, få deltagere
Fokus og B-72 deltok ikkeBreddestevne for barnBreddestevne for voksne

Antall deltagere i Trondheim. NC 3

Fra Øst, 71 spillere, 9 klubber, B-72 (25), Fokus (19)

Fra vest, 18 spillere, 5 klubber 18 spillere, Laksevåg (9), Rosseland (4), Bergen Pil (2), Fjell (2), Heros (1)

Fra Midt, 85 spillere, 7 klubber, Trondheim (62), Tingvoll (11)

Fra Sør, 5 spillere, 4 klubber, Lia (2)

Fra Nord, 12 spillere, 3 klubber, Rana (5), Bodø (5), Tromsø (2)

Int. spillere, 1

Totalt 195 spillere

……………………………………………………

LAKSEVÅG BTK, INTERN INFO SOM VI LA UT PÅ LUKKET FACEBOOK SIDE..

Stiga Norgescup 3 for sesongen 2023/2024 er gjennomført og kan oppsummeres følgende:

🔸️Våre 9 spillere spilte totalt 94 kamper. Av disse ble 48 kamper vunnet hvilket gir en vinstrate på rett over 50 % Aller best var Sander som vant 15 av 19 kamper (gir 81 plusspoeng på rankingen sånn at han nå har bikket den magiske grensen på 2000) 🤩Det ble finaletap i Herrer C og 3. plass i Herrer Junior (her slo han en veldig god spiller på langt over 2100 i ranking!) 👏

🔸️Raymond får med seg en 5. plass i Herrer C, men han var skuffet etter tapet i kvartfinalen..

🔸️Lars Erik får med seg en 3. plass i Rankingklasse D på lørdagen 🥉

🔸️Camilla får med seg en 3. plass i Rankingklasse D på søndagen 🥉

🔸️Christian endte på 3. plass etter å ha måttet gi WO i semifinalen grunnet tidsnød med fly.. 🥉Som han sa selv: «Det var skikkelig ergelig for trekningen var for en gangs skyld i hans favør mtp. mulighetene for å nå en finale.» Det hører med til historien at han rakk flyet etter å blitt rushet opp til flyplassen og ankom 20 minutter før flyet skulle ta av…

🔸️Aldri gi opp! Kamper er ikke over før de er ferdig og kampseddel er signert ➡️Eric lå under 2-1 i sett og 9-1 i 4. sett mot en høyere rangert nubbespiller. Da fant han ut at han skulle endre litt på måten å spille på (være litt mer leken) og 9-1 ble snudd til 9-10. Så utlignet motspilleren til 10-10 men Eric vant de to siste ballene og dermed 12-10 og 2-2 i sett. 5. settet ble også jevnt men det ble en sliteseier til Eric 😊Borddommeren hadde allerede kvittert ut seier på kampseddelen da det stod 9-1.. 🤭

🔸️Irritasjon! Det er litt frustrerende å reise vekk på nasjonale stevner for å oppleve at spillere trekker seg underveis i en klasse (man kan spekulere i hvorfor) for at de så spiller double seinere på dagen. Dette var tilfelle for 3 av våre spillere, at motstanderen ikke spilte/trakk seg for at man så spilte double seinere…

Det ble en veldig lang lørdag i hallen hvor vi ikke var tilbake på hotellet før rundt 20 på kvelden. Det var totalt nesten 200 spillere og 32 bord i en romslig og lys Trondheim Spektrum og hvorav 2 av bordene hadde fått rødt sportsgulv 👏Skulle dog ønsket at bord #32 var av en litt nyere variant enn den gamle slitte lysegrønne bordplaten som ga ekkelt gjenskinn. Flere av våre spillere spilte på det bordet og det var ikke bra 🙄Høyttaleranlegget (som man nesten alltid har problemer med å høre uansett hvilken hall det er i) fungerte utmerket og uansett hvor man var i hallen (selv på toalettet) så hørte man hva de sa 👍

Arrangøren hadde god kontroll på gjennomføringen av arrangementet 😊

Alt i alt to hektiske dager med mange kamper med litt frustrasjon fra noen av våre spillere over eget spill som ikke var optimalt.

Link til komplette resultatlister: http://resultat.ondata.se/001055/

PS! Med helgens resultater så er situasjonen slik at Laksevåg BTK har 3 spillere kvalifisert for Stiga Norgescup Topp 8 den 20. og 21. april: Camilla Hovden i Damer Elite og duoen Jimmy Ojakangas og Christian Ibenfeldt i Herrer Elite 👏🏓

Eric Nilsen